Luxdent - Opieka stomatologiczna Bielsko-Biała

Implanty

Implant jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy w związku z utratą zębów naturalnych pragną odzyskać lepsze samopoczucie a tym samym dawny komfort gryzienia, uśmiechania się i swobodnej mowy.

Implant to tytanowy wszczep umieszczony w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne. 

Jakie są etapy leczenia?

1. Konsultacja i diagnostyka

Na konsultacji sprawdzamy, czy jest możliwe leczenie implantologiczne.

Wykonamy zdjęcia RTG, zlecimy tomografię komputerową (zdjęcie 3D  zębów i kości), dzięki czemu będziemy mogli dokładnie przeanalizować Twoją sytuację i opracować skuteczny plan działania.

2. Część chirurgiczna.

Zabieg wszczepienia implantu trwa ok. 1 godz. i przeprowadzany jest przy użyciu miejscowego znieczulenia, dzięki czemu możesz normalnie funkcjonować już następnego dnia. W kolejnych tygodniach implant będzie stabilizował się w kości. Po 10-14 dniach od zabiegu usuniemy szwy. Proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie przystąpimy do  odsłonięcia implantu. Podczas zabiegu w znieczuleniu miejscowym ustala się lokalizację implantu i nacina wokół niego dziąsło, a następnie zamienia śrubę zamykającą na śrubę gojącą, która ma za zadanie kształtować dziąsło wokół implantu. Po ok. 2-4 tygodniach od osłonięcia implantu można przystąpić do etapu protetycznego

4. Część protetyczna.

Po zrośnięciu się z kością, do implantu mocowany jest łącznik, który następnie będzie utrzymywał koronę, most lub protezę. Pobieramy wyciski, dzięki którym technicy w laboratorium opracują odbudowę protetyczną, która w dokładny sposób odwzoruje Twoje warunki zgryzowe. Zostanie dopasowany kształt i kolor nowego zęba, dzięki czemu Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie, a stabilne mocowanie na implancie pozwoli Ci trwale uzyskać nowy komfort życia.